spectator.sme.sk

Petra Vozárová, owner of Coffee Sheep, did not know a word of English when she moved from her native Slovakia to the UK.

spreaker.com

New author Zuzana Palovic talks (at 31:44min) about her second book ‘The Great Return’.

forbes.sk

Slovenka žila v 9 krajinách. Študuje ľudí, ktorí sa vrátili zo zahraničia

dennikn.sk

Ako vyzerajú príbehy Slovákov, čo žili v zahraničí a rozhodli sa vrátiť naspäť na Slovensko? Čomu sa venujú kariérne? Aká je ich motivácia? Odpovede na tieto a ďalšie otázky dáva čerstvo publikovaná kniha Veľký návrat alebo The Great Return zahraničnej Slovenky Zuzany Palovič.

devin.rtvs.sk

V roku 2004 Európska únia otvorila hranice krajinám spoza bývalej Železnej opony. Od toho momentu viac ako sto miliónov občanov získalo bezvízový prístup na západ.

spectator.sme.sk

Slovak Peter Janicina spent seven years in Scotland. Now, the owner of U Kubistu is using his international experience to promote local change.

spectator.sme.sk

Stories of migrants who returned home are all connected through shared experience and their desire to share the knowledge they have gained abroad with the country that gave them life.

spectator.sme.sk

The Legend of the Linden is a quick and interesting read, regardless of whether readers are familiar with the Linden tree and all it stands for or barely notice the famous tree that sheds its heart-shaped leaves in Slovak parks and forests. Some may argue that the Linden is not as prominent of a symbol as the authors suggest but regardless of what the Linden means to the reader, Palovic and Bereghazyova’s message is clear: despite years of war and turmoil, oppression and opposition, like the Linden, Slovakia still stands.

dennikn.sk

Jej rodičia odišli zo Slovenska tesne pred revolúciou, ona tu však stále cíti korene a skúma podobné príbehy Slovákov, ako je ten jej. Zuzana Palovic sa stala sa odborníčkou na migráciu a emigrácia…

zahorak.sk

„Máme právo byť na seba hrdí,“ tvrdí Seničanka Gabika Beregházyová, ktorá sa po rokoch vracia z cudziny späť na Slovensko. Rozhovor s ňou nájdete v najnovšom čísle Záhoráka.

tvsen.sk

Slovensko legenda lipy. Národný príbeh, ktorý Slovensko predstaví i cudzincom. VIDEO

nazahori.sk

Je to prvý ucelený národný príbeh Slovenska podaný jednoduchou a pútavou formou vizuálne atraktívnej rozprávkovej knihy pre dospelých. Gabriela Beregházyová vyrastala v Senici. Vyštudovala kulturológiu…

zahorskakniznica.sk

Minulý piatok v Londýne a v utorok 22. mája 2018 v Senici v Čajovni Pohoda na Mudrochovej ulici prezentovali novú knihu Slovensko Legenda lipy. Dialo sa tak za účasti spoluautorky knihy…